KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 16285263

nr 1628 5263

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 17 juni 2024
kl 20:03:00

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell